Skip to content

Uzaktan Çalışma ve Uzaktan Erişim Çözümleri

Farklı lokasyonlardan ofis kaynaklarına güvenli ve hızlı uzaktan erişim çözümleri ve yeni nesil uzaktan çalışma çözümleri üretiyoruz.

Uzaktan Çalışma Çözümleri​

Şirketlerin büyümesi ve  mobil teknolojilerin gelişerek iş hayatımızın bir parçası olması neticesinde, ağ kaynaklarına uzaktan erişim ve uzaktan çlalışma işletmelerin temel ihtiyacı haline gelmiştir.

Yakın geçmişte yaşanan COVID-19 pandemisi  ağ kaynaklarına hızlı ve güvenli bir şekilde erişiminin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Böyle bir dönemde müşterilerimizin uzaktan çalışma gereksinimlerini sorunsuz uzaktan erişim yaparak sağlamış olması, kurumsal ağ çözümleri alanındaki başarımızı bir kez daha göstermiştir.

Müşterilerimiz yeni nesil uzaktan erişim ve uzaktan çalışma çözümlerimiz ile sınırları ortadan kaldırabilirler. Uzmanlık ve deneyim gerektiren her ölçekteki ağ çözümlerimizi ihtiyacınızı uygun olarak, düşük maliyetli ve anahtar teslim olarak projelendiriyoruz. Kurumlar, uzaktan erişim ve uzaktan çalışma çözümleri ile çalışanlarına bütünleşik bir çalışma ortamı sağlar ve yönetim giderlerini büyük ölçüde azaltabilirler.

Uzaktan Erişim ve Uzaktan Çalışma Güvenliği

Uzaktan erişim ve uzaktan çalışma çözümlerimiz temel olarak, istemcilerin daha önceden yapılandırılmış bir VPN veya SD-WAN teknolojileri üzerinden birbirlerine güvenli bir şekilde bağlanmasıdır.  Güvenlik bu bağlantıdaki tüm iletişimin gelişmiş şifreleme algoritmaları ile korunması esasına dayanmaktadır.

Yoğun veri trafiğinin olmadığı uzak ofis bağlantıları için VPN (Virtual Private Network – Sanal Özel Ağ) teknolojileri kullanılabilir. Bu sebeple de veriler uzak ofisler / mobil çalışanlar arasında yetkiler dahilinde hızlı ve güvenli olarak paylaşılabilir.

Veri trafiğinin yoğun ve kritik olduğu çok şubeli lokasyonlar için SD-WAN teknolojileri ile geniş alan ağlarını daha akıllı ve esnek hale getiren çözümler üretiyoruz.

SD-WAN (Software-Defined Wide Area Networking – Yazılım Tabanlı Geniş Alan Ağı), geniş bant internet, 4G, LTE veya MPLS gibi WAN bağlantılarına uygulanan yazılım tanımlı ağ (SDN) teknolojisinin özel bir uygulamasıdır. Farklı bölgelerde bulunan işletme ağlarını büyük coğrafi mesafeler üzerinden birbirine bağlar.

SD-WAN Ağ dağıtımını ve yönetimini otomatikleştirir, hem SDN hem de SD-WAN, performansı artıran kaynakları sanallaştırır. Ayrıca  ağ verimliliğini artırırarak toplam sahip olma maliyetini büyük ölçüde düşürür.

SD-WAN’nın bir diğer avantajı da mimarisinin birincil avantajı güvenli olmasıdır. Yani kurumlar internet dahil olmak üzere tüm ağda uçtan uca şifrelemenin avantajlarından yararlanır. Ana ofisten şubeler arasındaki tüm iletişimin güvenli olduğu gibi bulut ile iletişim de güvenli şekilde yapılabilir.

Carnatech Yenilikçi Çözümler

Kalite odaklı ürünler ve yenilikçi çözümlerimiz ile tanışın.

Dijital dönüşümler KOBİ’ lerin verimliğini, gelirini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmalarına yardımcı olur. Dijital dönüşümünüzü ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan inovatif çözümlerimiz destekliyoruz. Bize ihtiyacınızı söyleyin, size özel çözüm önerilerimizi sunalım.

Carnatech Veri Danışmanlığı